Podatki

Mazars jest globalną, zintegrowaną firmą obecną na największych rynkach świata. Dzięki naszej międzynarodowej obecności rozumiemy złożoność systemów podatkowych we współczesnej globalnej gospodarce.

Świadczymy usługi doradcze zarówno w zakresie podatków lokalnych, jak i międzynarodowych. Współpracujemy z globalnymi przedsiębiorstwami prywatnymi jak również europejskimi spółkami notowanymi na giełdach, ale także z przedsiębiorstwami krajowymi i wybranymi klientami indywidualnymi.

Niezależnie od miejsca prowadzenia działalności, jesteśmy gotowi służyć Państwu naszą wiedzą.

Oferujemy doradztwo w zakresie zgodności podatkowej oraz inne usługi doradztwa podatkowego świadczone przez nasze (między)narodowe zespoły doradztwa podatkowego. Jesteśmy przygotowani, by służyć Państwu specjalistyczną pomocą, jeśli chodzi o fuzje i przejęcia, ceny transferowe czy nowe operacje finansowe za granicą. Łączymy tę wiedzę z praktyką Grupy Mazars w zakresie orzecznictwa europejskich sądów i doświadczeniem w międzynarodowych transakcjach na rynku nieruchomości.

Eksperci Mazars mogą pomóc Państwu, m.in.:

  • Ustalić optymalną pod względem podatkowym formę prowadzenia działalności za granicą,
  • Ustalić sposób finansowania Państwa działalności za granicą przy zastosowaniu krajowych przepisów prawa podatkowego,
  • Zarządzać efektywną stopą podatku i koordynacją transakcji w czasie,
  • Dostarczyć usługi w zakresie doradztwa podatkowego dla obywateli zagranicznych oddelegowanych do pracy w Polsce

Podatek u źródła

Report 1600x500.png
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów związanych z nowymi obowiązkami w zakresie podatku u źródła, proponowane przez nas wsparcie obejmuje cały szereg usług począwszy od przeglądu transakcji transgranicznych, analizy i audytu WHT, wdrożenia procedury WHT due diligence, wsparcia w procedurze refundacji na żądanie, wsparcia w uzyskaniu indywidualnej opinii podatkowej WHT oraz wdrożenia wewnętrznego procesu certyfikacji WHT.

WIĘCEJ

Covid-19 Global Tax and Law Tracker

Ulga na działalność badawczo-rozwojową

Innovation 1600 x 700.png
Od 1 stycznia 2016 r. polscy przedsiębiorcy (zarówno podatnicy CIT, jak i PIT) uzyskali możliwość dodatkowego odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych poniesionych na działalność badawczo-rozwojową (B+R).

WIĘCEJ

Przeglądy podatkowe, opinie oraz wnioski o interpretacje

Our services 3 1600 per 500px
Dział Doradztwa Podatkowego Mazars proponuje swoim Klientom doradztwo zarówno w postaci kompleksowej analizy ich działalności pod kątem podatkowym, w postaci przeglądów podatkowych, jak i analizę wybranych zagadnień podatkowych w postaci opinii podatkowych.

WIĘCEJ

Doradztwo transakcyjne i projekty due diligence

Our services 1 1600 per 500px
Wsparcie w zakresie doradztwa transakcyjnego obejmuje pełen zakres usług niezbędnych w toku przeprowadzenia transakcji, poczynając od opracowywania optymalnych podatkowo struktur nabycia do wsparcia w przeprowadzeniu i zamknięciu transakcji. Nasze doświadczenie obejmuje zarówno projekty restrukturyzacyjne, wsparcie po stronie sprzedającego, jak i nabywcy.

WIĘCEJ

VAT, akcyza oraz cło

Generic 7 1600 per 500px.jpg
Nasi doświadczeni doradcy podatkowi oraz specjaliści z zakresu podatków pośrednich, gwarantują kompleksową obsługę prawnopodatkową, opartą na gruntowej wiedzy oraz szerokiej znajomości praktyki orzeczniczej organów podatkowych i sądów.

WIĘCEJ

Ceny transferowe

Split payment 1600 x 700.png
W dynamicznie zmieniających się warunkach gospodarczych oraz systematycznie zwiększającej się liczbie transakcji dokonywanych pomiędzy podmiotami powiązanymi zarówno międzynarodowymi jak i krajowymi, kluczowym celem doradztwa oferowanego przez Zespół Cen Transferowych Mazars jest zwiększenie bezpieczeństwa podatkowego realizowanych przez Klientów operacji finansowych i gospodarczych.

WIĘCEJ

Wsparcie przy planowaniu i rozpoczynaniu inwestycji (start-up support)

Media barometer 3th edition 1600x500.png
Z naszego doświadczenia wynika, iż większości problemów oraz ryzyk pojawiających się w działalności gospodarczej naszych Klientów można uniknąć odpowiednio strukturyzując swoje przedsiębiorstwo na etapie rozpoczynania biznesu.

WIĘCEJ

Szkolenia

Training 1086 202.png
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych Klientów organizujemy zarówno cykliczne konferencje skierowane do szerokiego grona odbiorców, na których prezentujemy aktualne trendy z orzecznictwa oraz praktyki organów podatkowych oraz problematyczne zagadnienia, z którymi stykamy się wspierając działalność przedsiębiorców.

WIĘCEJ

Chcesz wiedzieć więcej?