Szkolenie | Podatek dochodowy od osób prawnych w 2018 roku

Mazars serdecznie zaprasza na szkolenie pt.: "Podatek dochodowy od osób prawnych w 2018 roku”, które odbędzie się w środę, 14 marca 2018 r. w siedzibie Mazars w Warszawie, przy ul. Pięknej 18.

Opis szkolenia:

Rok 2018 będzie obfitował w daleko idące i przekrojowe zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych. Głównym założeniem nowelizacji jest uszczelnienie systemu podatkowego, a zatem zapewnienie powiązania wysokości płaconego podatku z faktycznym miejscem uzyskiwania dochodu, czyli miejscem prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas szkolenia zostaną poruszone przede wszystkim następujące kwestie:

  • zmiany od 1 stycznia 2018 r., m.in. wyodrębnienie nowego źródła przychodów w postaci „zysków kapitałowych” połączone z zakazem kumulacji strat z tego źródła z wynikiem na działalności operacyjnej, rozszerzenie obowiązku wykazywania przychodu w przypadku świadczeń o charakterze nieodpłatnym,
  • zmiany w podatku dochodowym zawarte w innych projektach przygotowywanych przez rząd, m.in. możliwość jednorazowego rozliczenia straty podatkowej, zmiana statusu „małego podatnika”,
  • zmiany obowiązujące od 12 sierpnia 2017 r. (w tym tzw. jednorazowa amortyzacja środków trwałych), m.in. omówienie zasad korzystania z nowej ulgi podatkowej dotyczącej zakupu nowych środków trwałych.

Wykład poprowadzi Robert Nowak, specjalista w dziedzinie podatku dochodowego od osób prawnych.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dyrektorów finansowych, główne księgowe, osoby zajmujące się rozliczeniami podatkowymi w firmach, a także osoby zainteresowane pozyskaniem wiedzy na temat zmian w przepisach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych.

Dodatkowe informacje:

Szczegółowe warunki uczestnictwa znajdą Państwo w formularzu zgłoszeniowym oraz zaproszeniu na szkolenie, które dostępne są do pobrania poniżej.

W przypadku zainteresowania szkoleniem, wypełnione formularze zgłoszeniowe należy odesłać na adres mailowy podany w załączniku do dn. 9 marca 2018 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Downloads

Share