V Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG

W imieniu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych mamy przyjemność zaprosić do udziału w V Kongresie CFO Spółek Giełdowych SEG. Kongres odbędzie się w dniach 17-18 maja 2016 roku w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Jest to kolejne cyklicznie planowane wydarzenie organizowane w ramach misji edukacyjnej SEG, podczas którego będą mogli Państwo wymienić się doświadczeniami dotyczącymi pracy CFO spółek giełdowych oraz zdobyć wiedzę pomocną w zarządzaniu spółką.

Dwudniowe spotkanie w gronie CFO czołowych spółek giełdowych rozpoczną trzy dyskusje panelowe, podczas których zastanowimy się nad czynnikami konkurencyjności finansowej spółki (zarządzanie ryzykiem należności, optymalizacja podatkowa, umiędzynarodowienie biznesu), rolą CFO w kreowaniu wartości spółki (wycena wartości przedsiębiorstwa, model finansowania a wartość spółki, budowanie przewagi konkurencyjnej) oraz bezpiecznymi strategiami zarządzania ryzykiem walutowym (czynniki makroekonomiczne oraz ich wpływ na kursy walut w 2016 roku, minimalizacja kosztów dzięki uproszczeniu hedgingu, na co zwracać uwagę we współpracy Spółka - Międzynarodowa Instytucja Płatnicza).

Drugiego dnia Kongresu odbędzie się cykl warsztatów tematycznych, które pozwolą Państwu zdobyć bardzo narzędziową wiedzę, ułatwiającą podejmowanie codziennych wyzwań. Zajęcia praktyczne umożliwią również dyskusję w kameralnym gronie z udziałem ekspertów rynku. Po lunchu odbędzie się debata związana z nową rzeczywistością regulacyjną (zmiany w raportowaniu informacji gospodarczych i korporacyjnych, finansowe/pozafinansowe/zintegrowane - zmiany w raportach okresowych wynikające z dyrektyw Transparency II oraz 2014/95/UE, gromadzenie informacji o członkach władz oraz ich powiązaniach rodzinnych i biznesowych, drastyczne sankcje na spółki i osoby fizyczne).

Monika Nowecka, wiceprezes zarządu Mazars Polska, weźmie udział w dyskusji panelowej i podzieli się spostrzeżeniami na temat czynników konkurencyjności finansowej spółki.

Więcej informacji na temat Kongresu znajdą Państwo na stronie SEG.