I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych w Kielcach

Ponad 300 uczestników, 50 prelegentów, wykłady i panele warsztatowe. Tak wyglądała I edycja Ogólnopolskiego Kongresu Biur Rachunkowych, który odbył się w dniach 22 i 23 listopada 2018 roku w Kielcach, a którego Mazars był partnerem merytorycznym.

Kongres to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i usług. Wydarzenie to skierowane było do wszystkich osób związanych z branżą MŚP - księgowych, właścicieli biur rachunkowych czy dostawców, którzy świadomie podchodzą do kwestii rozwoju oraz innowacji w sektorze gospodarki, którego są częścią.

Podczas Kongresu Mazars był reprezentowany przez Monikę Nowecką, partner zarządzającą Działem Usług Księgowych i Kadrowo-Płacowych i wiceprezes Mazars Polska Sp. z o.o., która wystąpiła w dwóch panelach eksperckich w dniu 23 listopada.

W trakcie panelu „Ludzie - główny koszt usług biur rachunkowych i większości ich klientów, jak optymalnie zarządzać zasobami ludzkimi”, Monika Nowecka dyskutowała o zasobach ludzkich z Wojciechem Sularzem, Prezesem Zarządu Tatra Holding. Wskazała, że kluczem do zatrudnienia i zatrzymania przy sobie pracownika jest dbałość o odpowiednią atmosferę w miejscu zatrudnienia. 

„Elastyczne godziny pracy, możliwość wypełniania obowiązków w domu to tylko niektóre z propozycji. Oczywiście każdy pracodawca kusi systemem benefitów - to już standard. Jednak wydaje mi się, że trzeba zadbać o atmosferę - spotkania integracyjne, wspólne działania”, powiedziała Monika Nowecka. 

Monika Nowecka wzięła również udział w panelu eksperckim „Jak funkcjonują sieci biur rachunkowych na świecie?”. W dyskusji uczestniczyli również Łukasz Mazur i Krzysztof Komorniczak - współzałożyciele Grupy ECDP, oraz Jacek Bajson - doradca podatkowy ETL Polska. Panel moderował Wiktor Doktór - Prezes Fundacji Pro Progressio.

Więcej informacji o kongresie znajduje się na stronie internetowej organizatora