Przemysł lotniczy i kosmiczny 2016 – ważne informacje dla globalnych dostawców

Mazars przedstawia raport „Najlepszy Dostawca: jak efektywnie zarządzać znaczącym wzrostem produkcji” – czyli nową globalną publikację dotyczącą przemysłu lotniczego i obronnego.

Globalny popyt

Różne czynniki makroekonomiczne współczesnej światowej gospodarki spowodowały wzrost popytu na nowe samoloty. Zaległościw realizacji zamówień w firmach Airbus i Boeing – głównych producentach w sektorze – są największe w historii. W tej sytuacji producenci zwiększyli tempo produkcji, aby zaspokoić światowy popyt na samoloty wąskokadłubowe. Produkcja statku powietrznego jest dość dużym i kosztownym projektem. Czy wzrost produkcji o 25-40% w ciągu zaledwie kilku lat nie będzie miał nieprzewidywalnych skutków w sektorze?

Globalna odpowiedź

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, grupa Mazars postanowiła przeanalizować, w jaki sposób wzrost produkcji wpłynie na dostawców w całym łańcuchu dostaw. Dotyczy to również wyników globalnego badania przeprowadzonego przed wakacjami w Europie i Ameryce Północnej – niezależnej ankiety przeprowadzonej przez Sciences Po University oraz wywiadów z ekspertami przemysłu lotniczego we Francji, Maroku, Meksyku i w Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy naszemu partnerowi naukowemu i wszystkim respondentom za udział w tym badaniu.

Kluczowe wnioski

Niniejsza publikacja pokazuje szanse i ryzyko, na jakie napotyka dostawca w łańcuchu dostaw sektora lotniczego. Przedstawia ona również kilka podstawowych różnic pomiędzy głównymi dostawcami w Ameryce Północnej i w Europie, gdzie działa większość z nich.

Główne wnioski, jakie płyną z naszej analizy ilustruje 5 następujących wyzwań:

  • Presja cenowa
  • Ograniczenia szybkiego wzrostu produkcji
  • Efektywność
  • Dywersyfikacja
  • Globalizacja 

Pełen raport można pobrać, klikając poniżej:

Dokument

Mazars study 2016 Aerospace and Defense

Mazars study 2016 Aerospace and Defense