Przemysł lotniczy i kosmiczny 2016 – ważne informacje dla globalnych dostawców

Mazars przedstawia raport „Najlepszy Dostawca: jak efektywnie zarządzać znaczącym wzrostem produkcji” – czyli nową globalną publikację dotyczącą przemysłu lotniczego i obronnego.

Globalny popyt

Różne czynniki makroekonomiczne współczesnej światowej gospodarki spowodowały wzrost popytu na nowe samoloty. Zaległościw realizacji zamówień w firmach Airbus i Boeing – głównych producentach w sektorze – są największe w historii. W tej sytuacji producenci zwiększyli tempo produkcji, aby zaspokoić światowy popyt na samoloty wąskokadłubowe. Produkcja statku powietrznego jest dość dużym i kosztownym projektem. Czy wzrost produkcji o 25-40% w ciągu zaledwie kilku lat nie będzie miał nieprzewidywalnych skutków w sektorze?

Globalna odpowiedź

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, grupa Mazars postanowiła przeanalizować, w jaki sposób wzrost produkcji wpłynie na dostawców w całym łańcuchu dostaw. Dotyczy to również wyników globalnego badania przeprowadzonego przed wakacjami w Europie i Ameryce Północnej – niezależnej ankiety przeprowadzonej przez Sciences Po University oraz wywiadów z ekspertami przemysłu lotniczego we Francji, Maroku, Meksyku i w Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy naszemu partnerowi naukowemu i wszystkim respondentom za udział w tym badaniu.

Kluczowe wnioski

Niniejsza publikacja pokazuje szanse i ryzyko, na jakie napotyka dostawca w łańcuchu dostaw sektora lotniczego. Przedstawia ona również kilka podstawowych różnic pomiędzy głównymi dostawcami w Ameryce Północnej i w Europie, gdzie działa większość z nich.

Główne wnioski, jakie płyną z naszej analizy ilustruje 5 następujących wyzwań:

  • Presja cenowa
  • Ograniczenia szybkiego wzrostu produkcji
  • Efektywność
  • Dywersyfikacja
  • Globalizacja 

Pełen raport można pobrać, klikając poniżej:

Chcesz wiedzieć więcej?

Nasza wiedza

Aerospace 1 1600 per 500px.jpg

Lotnictwo i obronność

Ekspansja międzynarodowej turystyki, która zwiększa się dwukrotnie co 15 lat, oraz rosnące standardy życia na całym świecie napędzają stały wzrost globalnego przemysłu lotniczego i obronnego. W związku z masowymi zamówieniami samolotów i zaciekłą konkurencją na coraz bardziej zglobalizowanym rynku nieustannie zmagającym się z ewolucją w parytecie euro i dolarach oraz konsolidacją branży, firmy z sektora lotniczego i obronnego stawiają czoła narastającej presji, aby zapewnić produkt lepszej jakości przy możliwie najniższych kosztach i coraz bardziej napiętych harmonogramach.

Poland Aerospace 1600x500.jpg.jpg

Strategia i rola Polski w sektorze lotniczym

Adam Zohry, starszy konsultant w Mazars Polska prezentuje kilka przemyśleń na temat sektora lotniczego i obronnego w Polsce, koncentrując się na jego głównych filarach takich jak klasteryzacja, technologie, zachęty rynkowe czy rezerwy talentów.

Pobierz pdf 697,37 kB