Raporty i badania

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań i analiz przeprowadzonych przez Mazars.

Analiza porównawcza finansowej komunikacji reasekurantów 2019 (część I)

reinsurance benchmark 1600x500.jpg
W związku z ciągle rozszerzającą się rolą reasekuracji, Mazars przeanalizował najnowsze sprawozdania finansowe 10 najważniejszych reasekurantów na całym świecie dokonując analizy porównawczej, celem lepszego zrozumienia profilu ryzyka i strategii reasekurantów. W tym roku raport zostanie opublikowany w dwóch częściach.

WIĘCEJ

Czy nadążasz za zmianami technologicznymi?

tech train 1600x500.jpg
Mazars publikuje globalne badania na temat znajomości, inwestycji i poziomów wdrażania pięciu technologii przyczyniających się do zmian w miejscu pracy.

WIĘCEJ

Przyszłość sektora telekomunikacyjnego. Wygrać walkę o doświadczenia klienta

Future of telcos study 1600 per 700.jpg
Mazars prezentuje globalny raport „Przyszłość sektora telekomunikacyjnego. Wygrać walkę o doświadczenia klienta. Przypadek mobilnych usług finansowych”.

WIĘCEJ

CEE View: Inbound M&A report 2018/2019

CEE M&A Report 1600X700.png
Mazars we współpracy z Mergermarket ma przyjemność zaprezentować „CEE View: Inbound M&A Report 2018/2019". Nowy raport zawiera przegląd fuzji i przejęć w 2018 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także prognozę wyzwań i możliwości na najbliższe kilka miesięcy.

WIĘCEJ

Water. For Good

Water 1600 per 500.jpg
Światowy Dzień Wody, inicjatywa ustanowiona przez ONZ w 1992 r., przypomina światu, że wciąż istnieje pilna potrzeba ochrony i dystrybucji najcenniejszego surowca dla życia i społeczeństwa.

WIĘCEJ

Badanie porównawcze na temat kluczowych spraw badania

KAM 1600x500.jpg
„Celem przedstawiania kluczowych spraw badania jest podniesienie wartości informacyjnej sprawozdania biegłego rewidenta poprzez zapewnienie większej przejrzystości przeprowadzonego badania.” W celu przedstawienia “dodatkowych informacji zamierzonym użytkownikom sprawozdania finansowego, aby pomóc im w zrozumieniu tych spraw, które według zawodowego osądu biegłego rewidenta miały największe znaczenie podczas badania sprawozdania finansowego”*.

WIĘCEJ

Bancassurance w Europie – badanie porównawcze

Bancassurance study_1600X500.jpg
Choć bancassurance to dynamicznie rozwijający się sektor, właściwy nadzór jednostki dominującej oraz jednostek zależnych jest wymaganiem warunkującym właściwe zarządzanie. Zarówno efektywne ujawnianie kluczowych informacji między bankiem a firmą ubezpieczeniową, jak i sprzężenie synergii mają fundamentalne znaczenie. Mając ugruntowaną pozycję na europejskim rynku usług doradczych dla instytucji finansowych oraz doskonałą znajomość sektora usług finansowych, Mazars mógł przeprowadzić analizę sektora bancassurance.

WIĘCEJ

Sztuczna inteligencja w hotelarstwie: globalny raport 2018

AI Cover image 1600x500.png
Mazars, we współpracy z międzynarodowymi ekspertami, ma przyjemność zaprezentować Globalny Raport o Sztucznej Inteligencji w Branży Hotelarskiej.

WIĘCEJ

Analiza kondycji finansowej podmiotów prowadzących działalność ubezpieczeniową i reasekuracyjną na rynku europejskim

Bancassurance study 1600x900.png
Już drugi rok z rzędu firma Mazars przeprowadza badanie dotyczące wypłacalności i raportów na temat kondycji finansowej. Zeszłoroczna analiza obejmowała raporty francuskich spółek, ale nie zawierała danych o 15 jednostkach europejskich podlegających zasadom Dyrektywy Solvency II (pol.: Wypłacalność II), która zaczęła obowiązywać z dniem 1 stycznia 2016 i wywarła fundamentalny wpływ na prawo regulacyjne, w ramach którego funkcjonują europejskie podmioty działające na rynku ubezpieczeniowym lub prowadzące przedsięwzięcia tego rodzaju.

WIĘCEJ