Raporty i badania

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań i analiz przeprowadzonych przez Mazars.

Investing in CEE: Inbound M&A report 2019/2020

M&A Report 2019_2020 1600x700.png
Rok 2019 okazał się być stabilny dla rynku fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), który wykazał się odpornością na globalny kryzys gospodarczy, jak wynika z najnowszego badania Mazars opublikowanego we współpracy z Mergermarket. Raport „Investing in CEE: Inbound M&A Report” zawiera przegląd działalności związanej z fuzjami i przejęciami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2019 roku, a także prognozę możliwości i wyzwań na najbliższe miesiące 2020 roku, zwłaszcza w obliczu wybuchu pandemii COVID-19.

WIĘCEJ

WSKAŹNIK RÓWNOWAGI PŁCI 2020: DĄŻĄC DO RÓŻNORODNOŚCI

GBI - webpage banner image_1600x500.jpg
Jak wynika z indeksu oraz raportu Mazars i OMFIF: równowaga płci w bankach centralnych wzrasta, ale postęp jest powolny.
Wskaźnik równowagi płci OMFIF bada ile kobiet i mężczyzn zajmuje wyższe stanowiska seniorskie w bankach centralnych, funduszach państwowych i publicznych funduszach emerytalnych. Badanie, w tym roku przeprowadzone po raz siódmy, ocenia i szereguje instytucje bankowe w oparciu o równowagę płci na stanowiskach menedżerskich i w zarządach.

WIĘCEJ

PRZECIWDZIAŁANIE ZMIANOM KLIMATYCZNYM: ROLA REGULACJI i NADZORU BANKOWEGO

Tackling climate change
Mazars wraz z Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) z dumą przedstawiają wspólny globalny raport dającego unikalny wgląd zarówno w obecne jak i w nadchodzące zmiany w regulacjach finansowych, mające przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Jakiego rodzaju zmiany wprowadzane są do przepisów w jurysdykcjach na całym świecie w celu oceny i kontroli ryzyka klimatycznego? W jaki sposób można rozwijać te działania w przyszłości? Odpowiedzi dostarcza nasz ostatnie raport. Znajdą tu Państwo również odpowiedź, jak przygotować się na radykalne zmiany regulacyjne.

WIĘCEJ

Przywództwo w zarządzaniu ryzykiem

Lobbying 5 1600 per 900px.jpg
Czy liderzy przedsiębiorstw skutecznie radzą sobie z ryzykiem, przed którym stoją ich firmy?

WIĘCEJ

Analiza porównawcza finansowej komunikacji reasekurantów 2019 (część I)

reinsurance benchmark 1600x500.jpg
W związku z ciągle rozszerzającą się rolą reasekuracji, Mazars przeanalizował najnowsze sprawozdania finansowe 10 najważniejszych reasekurantów na całym świecie dokonując analizy porównawczej, celem lepszego zrozumienia profilu ryzyka i strategii reasekurantów. W tym roku raport zostanie opublikowany w dwóch częściach.

WIĘCEJ

Czy nadążasz za zmianami technologicznymi?

tech train 1600x500.jpg
Mazars publikuje globalne badania na temat znajomości, inwestycji i poziomów wdrażania pięciu technologii przyczyniających się do zmian w miejscu pracy.

WIĘCEJ

Przyszłość sektora telekomunikacyjnego. Wygrać walkę o doświadczenia klienta

Future of telcos study 1600 per 700.jpg
Mazars prezentuje globalny raport „Przyszłość sektora telekomunikacyjnego. Wygrać walkę o doświadczenia klienta. Przypadek mobilnych usług finansowych”.

WIĘCEJ

CEE View: Inbound M&A report 2018/2019

CEE M&A Report 1600X700.png
Mazars we współpracy z Mergermarket ma przyjemność zaprezentować „CEE View: Inbound M&A Report 2018/2019". Nowy raport zawiera przegląd fuzji i przejęć w 2018 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także prognozę wyzwań i możliwości na najbliższe kilka miesięcy.

WIĘCEJ

Water. For Good

Water 1600 per 500.jpg
Światowy Dzień Wody, inicjatywa ustanowiona przez ONZ w 1992 r., przypomina światu, że wciąż istnieje pilna potrzeba ochrony i dystrybucji najcenniejszego surowca dla życia i społeczeństwa.

WIĘCEJ