„Świat kobiet, lepszy świat?”, wywiady ze 103 kobietami przeprowadzone przez Muriel de Saint Sauveur dla Mazars.

W ramach swojej strategii Różnorodności i Parytetu Mazars podjął się publikacji książki pod tytułem "A women's world, a better world?" („Świat kobiet, lepszy świat?”), która pojawiła się w księgarniach 12 października nakładem wydawnictwa Archipel.

Muriel de Saint Sauveur, Dyrektor ds. Różnorodności w Grupie Mazars, przeprowadziła 100 wywiadów ze znaczącymi kobietami w dziedzinie ekonomii, polityki i kultury z 33 różnych krajów i zapytała je, co by zmieniły w organizacji świata, gdyby miały władzę.

Wśród nich znajduje się utalentowana chińska fotografka i pisarka, Xiao Hui Wang; Assana Sangaré-Ouattara, posłanka do Zgromadzenia Narodowego na Wybrzeżu Kości Słoniowej; wpływowa egipska businesswoman, Loula Zaklama, a także 15 Francuzek, w tym ekonomistka Sylvie Brunel, Clara Gaymard, Prezes General Electric France, Françoise Gri, Prezes Manpower France oraz Marie Jo Zimmermann, posłanka departamentu Moselle i przewodnicząca delegacji Francuskiego Zgromadzenia Narodowego ds. praw kobiet i równego traktowania kobiet i mężczyzn.

Nie zabrakło też głosu przedstawicielek Polski, wśród których znalazły się: prof. Danuta Hübner – przewodnicząca Komisji ds. Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim, Janina Ochojska – prezes Fundacji Polska Akcja Humanitarna oraz Sylwia Chutnik – pisarka, warszawska przewodniczka, aktywistka społeczna i prezes Fundacji MaMa.

Kobiety są bardziej zaangażowane, ambitniejsze i mniej egocentryczne, a ich priorytety różnią się od priorytetów mężczyzn. Ekonomia i strategia nie są na szczycie ich listy, natomiast edukacja jest przez nie uważana za kluczowy cel w dążeniu do społecznej emancypacji i współżycia w harmonii. Ich optymistyczne postrzeganie świata przewiduje inną organizację naszego społeczeństwa niż ta, którą mamy obecnie.

Książka „Świat kobiet, lepszy świat?” miała swoją oficjalną premierę podczas Forum Kobiet, które odbyło się w dniach 13 -15 października w Deauville (Francja).

Do księgarń trafiła 12 października.