Mazars partnerem "Rankingu Szpitali 2016"

14 grudnia 2016 roku na łamach dziennika "Rzeczpospolita" został opublikowany Ranking Szpitali, będący elementem ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Szpital Przyszłości 2016”. Publikacja przybliża czytelnikom najlepsze szpitale z całego kraju. To 13. edycja rankingu.

Liderem tegorocznego Rankingu Szpitali zostało Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy, które zdobyło 918 na 1000 punktów. Na drugim miejscu Złotej Setki znalazł się Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej ze Świdnicy (895 pkt), na trzecim Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa (894 pkt).

W rankingu szpitali zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych na czele znalazł się Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy, wyprzedzając Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem, na drugim Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznrgivim. Św. Jadwigi z Opola.

Nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej” otrzymał lider całego Rankingu - Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy.

Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Ranking przygotowywany był już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade.

Szczegółowe informacje na temat rankingu znaleźć można na stronie Rankingu Szpitali.