Best Annual Report 2013 – nagrody rozdane.

Już po raz dziewiąty Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił wyniki konkursu „The Best Annual Report 2013”.
Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

W roku bieżącym pierwsze nagrody główne przypadły w udziale spółce Tauron Polska Energia SA (w kategorii „najlepsze przedsiębiorstwo”) oraz Bankowi Pocztowemu SA (w kategorii „najlepsza instytucja finansowa”).

Kapituła przyznała II i III miejsce raportom rocznym następujących spółek (kolejno w kategorii przedsiębiorstwa oraz banki i instytucje finansowe): JSW S.A. i ING Bank Śląski S.A. oraz Grupy Lotos S.A. i PZU S.A.

Nagrody specjalne „The Best of The Best” dla najlepszego przedsiębiorstwa i banku, które 3 razy zdobyły I nagrodę Główną w konkursie oraz prawo do tytułu modelowego raportu rocznego utrzymała KGHM Polska Miedź S.A., PKN Orlen S.A. oraz mBank S.A. i PKO Bank Polski S.A, tworzące „Klub The Best of The Best”.

Nowością w stosunku do poprzednich edycji konkursu jest oddzielna ocena raportów rocznych spółek rynku New Connect. Najlepszym w tej rywalizacji okazał się raport roczny spółki LUG S.A. (już po raz drugi).

Spółki biorące udział w konkursie są oceniane w 4 kategoriach: wartość użytkowa raportu rocznego, zastosowanie MSSF/MSR, sprawozdanie z działalności i raport roczny w internecie.

Uroczysta gala finałowa zorganizowana przez Instytut Rachunkowości i Podatków odbyła się 17 października 2014 roku w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mazars był partnerem gali, a w kapitule konkursu „The Best Annual Report 2013” zasiadała Monika Kaczorek, partner i wiceprezes Mazars Audyt Sp. z o.o.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej organizatora.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Mazars Annual Report 2012-2013 1086x202

Raport Roczny 2012/2013

‘Wspólne wyznaczanie nowych dróg’ to hasło które oddaje filozofię działania Mazars. Wierzymy, że zbiorowa inteligencja jest niezbędna przy tworzeniu długofalowych rozwiązań, które prowadzą do zrównoważonego wzrostu. Najważniejsze liczby, strategia, wywiady, case studies: wszystko, co powinni Państwo wiedzieć, znajduje się w Raporcie Rocznym 2012/2013.